Тематика

Виникаюча церква. (Автор: Роман Соловій)

Автор: Роман Соловий
Код товара: БГС 004
Наличие:
Нет на складе
Цена: 0.00 грн.

Книга присвячена ключовій проблемі сучасного християнського богослов’я: що значить бути християнином у світі, де вже жодна істина не видається остаточною і абсолютною. Аналіз цієї проблеми здійснюється через феномен Виникаючої церкви. Цей богословський та церковний рух бурхливо розвивається і, водночас, уникає свого категоричного самовизначення. Його мета – вийти поза межі протистояння ліберальної і консервативної парадигм та окреслити хоча б орієнтовні контури богослов’я, актуального в епоху, культурні та світоглядні перспективи якої визначаються постмодернізмом. З цією метою автор здійснює ґрунтовний аналіз  особливостей вчення руху, його інтерпретації Бога, герменевтики, сотеріології, антропології, літургійних та місіонерських практик. Осмислення Виникаючої церкви відбувається у контексті сучасних світоглядних викликів, з урахуванням основних напрямів постмодерного протестантського богослов’я та актуальних еклезіологічних моделей. Для читачів, які цікавляться проблемами, станом і перспективами християнства в епоху постмодерну.

Завдяки появі такого серйозного і об’єктивного огляду постмодерністських тенденцій в сучасному християнстві ми отримали можливість подивитися на майбутнє з нової перспективи. Познайомившись з рухом «Виникаючої церкви», практично невідомим не тільки для євангельської спільноти Євразії, а й для богословів інших традицій, ми отримали хороший інструмент для ідентифікації та пояснення процесів, які вже відбуваються в наших церквах.

Сергій Санніков,
доктор служіння, президент
Євро-Азіатської Акредитаційної Асоціації

На початку третього тисячоліття християнин часто знаходиться у ситуації біблійного Йова і шукає відповідей прямо у Бога, прямо у Христової Церкви. Теологи старого взірця схожі на друзів Йова: із благими намірами вони говорять не те і не так. Друзями Йова стали і ліберали, і фундаменталісти, і ті, хто ратували за компроміс Церкви із світом, і ті, хто говорили про трансцендентну незбагненність Бога та його плану спасіння. Не залишилося жодної богословської системи, яка витримала б ситуацію діалогу із сучасною людиною доби постмодерну. Не дивно, що в цих умовах почався пошук шляхів до Бога Євангелія, до Бога Церкви, до Бога Живого. Богослов’я почало говорити від імені Йова і чим завершиться вся ця розмова – після відкидання всіх теорій «друзів Йова» – ще невідомо. Відомо лише одне: це найвідповідальніший етап у розвитку християнської теології. І саме про цей сьогоднішній день християнської теології – ця чудова книга Романа Соловія. Чесність аналізу, виваженість оцінок, обережність у прогнозах, популярність викладу, бажання розібратися у найскладнішому – все це є прекрасним виконанням заповіді: «все випробовуйте, кращого тримайтеся». Такі книги – найкращий дарунок богословів для церкви, університету, людини: вони відновлюють і розум, і серце у їх християнському покликанні.

Юрій Чорноморець,
доктор філософських наук,
професор кафедри культурології Інституту філософської освіти
і науки НПУ ім. М. П. Драгоманова.

Автор створює образ по-справжньому новаторського релігійного руху, що прагне досягнути євангельською звісткою  постмодерне суспільство, інтерпретувати культурні горизонти сучасного християнства та переосмислити наслідки  нового  прочитання  культурної  парадигми  для  богословського  дискурсу  та церковної  практики. Цей рух може обмежити свою історію першими десятиліттями ХХІ століття, може еволюціонувати у напрямку маргінальної мережі не зобов’язаних один одному і суспільству  індивідів, але може справдити покладені на нього сподівання і стати, як припускає автор, «ковтком свіжого повітря для традиції».

Віктор Єленський,
доктор філософських наук,
професор Українського Католицького університету

Общие
Количество страниц 315
Размер книги 215 х 145 мм

Написать отзыв

Ваше имя:


Ваш отзыв: Примечание: HTML разметка не поддерживается! Используйте обычный текст.

Оценка: Плохо            Хорошо

Введите код, указанный на картинке: